İsmail Kartal: Ligi istediğimiz yerde bitirmek istiyoruz

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Üstün Lig’in 33. haftasında Fenerbahçe, meskeninde İzmir grubu Göztepe’yi ağırladı.

Sarı-lacivertliler, Serdar Aziz ve Arda Güler’in golleriyle çabadan 2-0 galip ayrıldı.

Vitor Pereira’nın akabinde ekibin başına geçen ve Fenerbahçe’ye fevkalade bir ivme kazandırarak 9 maçtır kaybetmeyen teknik yönetici İsmail Kartal da Göztepe müsabakasının son anlarında tribünlerin dayanağını aldı.

‘İsmail Kartal’ tezahüratlarıyla gözleri dolan deneyimli hoca son düdüğün akabinde da çok memnundu.

“Oyuncularımı uyarmıştım”

Müsabakanın sonunda açıklamalarda bulunan İsmail Kartal şu tabirleri kullandı:

“Derbi maçından daha sonra ekipte biraz rehavet olabilir, oluyor. bir evvelki futbol hayatımızda bunu gördük. Hafta başında oyuncularımızı bu istikamette uyarmıştım. Karşımızdaki grubun epeyce kuvvetli bir kadro olduğunu söyleyerek oyuncularımı uyarmıştım.

Oyuna düzgün başladık. Fevkalade taraftarlarımızın dayanağıyla golü de bulduk. Birinci yarının sonlarına hakikat rakip oyunu ele geçirdi ve kıymetli konumlar buldu. Kazanma alışkanlığını geliştirdiğimiz için 60-65’e kadar bekledik.

“Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyorum”

Oyunun başında da sakatlık oldu. Bu da bizim istikrarımızı değiştirdi. Biraz bir sakinlik yaşadık.

İkinci yarıya gücü yüksek bir biçimde başladık. çabucak sonrasında da atakları yaparak oyun üstünlüğü elimize aldık. 2. golü de bulduk, 3’ü 4’ü de atabilirdik. Taraftarlarımız bizi gönülden destekledi.

Kazanmasını bildikleri için oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu galibiyeti süper taraftarlarımıza armağan ediyorum.

“Ligin sonunda istediğimiz yerde bitirmeyi istiyoruz”

Duran toplarda geldiğimden beri 5 ya da 6 gol atmışız. Fakat benim istediğim bu tip gollerdi. Bu hafta buna hayli çalıştık. Özellikler Serdar Dursun, Serdar Aziz, Min Jae, Zacj’la hayli çalıştık. Maçtan evvel Serdar Yüce’yle de konuştuk. Hoş bir gol attı. Çalışmanın karşılığını aldı Serdar.

Ben geldiğimden beri şunu söylüyorum. Biz maç maç düşünüyoruz. Biz elimizden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyoruz. Biz âlâ uğraş edip, uygun oyun oynayarak taraftarlarımızı keyifli etmek istiyoruz. Ligin sonunda da istediğimiz yerde bitirmeyi istiyoruz.”