Josef de Souza gözyaşlarına hakim olamadı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş Stadı’nda gerçekleşen basın toplantısında İkinci Lider Engin Baltacı ile futbolcu Josef de Souza, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş İkinci Lideri Engin Baltacı: “İsterdik ki Ankaragücü maçı daha sonrası daha hoş mevzuları konuşmak için bir ortaya gelelim. O denli bir ortam olmadı. Hukuk kazalarının düzelme ihtimalinin her vakit olduğuna inanan bir hukukçuyum. Bu kadarla başlayayım.” tabirlerini kullandı.

“Hayal kırıklığına uğradım ve üzgünüm”

Sakatlık sürecini ve Ankaragücü maçını kıymetlendiren Josef de Souza, “Çok güç ve uzun bir hafta yaşadım. 4 haftadır ekipten uzaktım. Geri dönmek için epeyce çalıştım. Ankaragücü maçında gruba ve hakeme yardımcı oldum. O esnada olağan davranmama karşın 1 maç ceza aldım. Bunun için önemli manada hayal kırıklığı yaşıyorum. Arkadaşlarımı korudum, hakeme yardımcı oldum. Sonunda epey haksız bir ceza aldım. Bu cezanın boyutu fazlaca değerli değil. Ben 4-5 haftadır esasen ekipten uzağım. Niçin bu biçimde bir ceza verildiği asıl problem. Ben orada yüzde yüz hakikat bir tepki gösterdim. TFF bana 5 maç da ceza verebilirdi. bu biçimde bir aksiyonun sonunda ceza verilmesini kabul edemiyorum. Hayal kırıklığına uğradım ve üzgünüm.” dedi.

“Bu üslup durumlar Türk futboluna ziyan veriyor”

Kamuoyuna şunu sormak istiyorum diyen Josef, “Sahaya giren o kişi Cenk ya da Salih’i sakatlasaydı, elinde alandakileri yaralayacak bir silah olsaydı, o hareket sebebiyle bana bir daha bir maç ceza verilecek miydi? Kimi insanları görüyorum; benim daha hayli ceza almamı istiyorlar, bu biçimde bir durum olsaydı bir daha Josef’in cezasını mı konuşacaklardı. Bence her durumu düşünmek gerekiyor. Bu stil durumlar Türk futboluna ziyan veriyor.” ifadelerini kullandı.

“Adil olmayan bir ceza aldım”

Aldığı ceznın adil olmadığını belirten Josef, “Bu cezanın nasıl verildiğini ailemle daima konuşuyorum. Bunun adil olmadığı belirli. Adil olmayan bir ceza aldım ve ailemle ben bu yaşanan olay yüzünden, verilen tepki yüzünden bu şekil olaylar yüzünden güvensizlikler hissediyoruz. Ceza alması gereken bireyler ceza almadı. Rakibin aldığı ceza da ortada. Bu durum bir güvensizlik yaratıyor. Ben bu ülkeyi fazlaca seviyorum. Bana her şeyimi veren bir ülke. Türk futbolseverleri fazlaca seviyorum. Her şeyi içimden gelerek yaşıyorum. Bu olayın yaşanması, adaletsizlik yaşanması tasa ve hüzün getirdi. Bu da epey insani..” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.