Kasapoğlu’ndan gençlere ‘İyilik Şampiyonası’ daveti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 28 Mart’ta başlayacak olan ve Tuzla Belediyesi tarafınca organize edilen Güzellik Şampiyonası’na ait kıymetli değerlendirmelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu açıklamalarında, “Gençlik merkezlerimiz, 720 bini aşkın kapasitesiyle yurtlarımız, tüm takımımız… Bu şampiyonanın bir modülü olmaktan memnunluk duyuyoruz. Bizim medeniyetimizde güzellik yapmak karşılıksızdır. Güzellik için vadedilen mükafatlar vardır. Yeterlilik Şampiyonası da eşsiz mutluluklar vadediyor. Uygunluk yapana da yapılana da tebessümü ve memnunluğu vadediyor. Uygunluk bulaşıcıdır. Bu sloganla yola çıkmış bir kervan var. Bunu büyütmek boynumuzun borcudur. Bunu yerine getirmenin memnunluğu içerisindeyiz.

“Kubbeye bırakacağımız güzel bir seda olacaktır”

Son yollarda insanlık pandemiyle, bulaşıcı hastalıkla sınandı. Ben güzelliğin bulaşıcı hastalıktan daha süratli yayıldığına inanıyorum. İnsanın memnunluğunu arttırmak bir öteki insanın şefkatine bağlıdır. Merhametimizle, cömertliğimizle konuşulacağız. Uygunluktan, hoşluktan, hayırdan öte bir şey kalmayacak. Düzgünlük Şampiyonası kubbeye bırakacağımız beğenilen bir seda olacaktır.

“Türkiye bir düzgünlük yurdudur”

Türkiye bir yeterlilik yurdudur. Gönül coğrafyasının sonlarını sefayla, memnunlukla çizmiş bir ülkedir. Bu ülkenin ismi geçince insanların yüzünü gülümsele kapsaması boşa değildir. Allah memleketimize ziyan vermesin. Aklıyla, fikriyle, vicdanıyla, merhametiyle yalnızca bu coğrafyanın değil, tüm insanlığın umudu olan gençlerimizin bahtını açık etsin.

“Potansiyelinizi güzellik için harcayın”

Ben bu şampiyonaya bütün gençlerimizi davet ediyorum. Unutulmaz, özgün, sevgi dolu bu şampiyonaya grubunuzu kurup başvurun. Potansiyelinizi, hayalinizi gelin güzellik için harcayın. Dünyanın sizin yeterliliğinize ve gücünüze muhtaçlığı var. Her hafta mükemmel performanslara şahit olacağımıza inanıyorum.

“Herkes kazanacak”

Türkiye’nin rastgele bir yerinde sizin projenizle tebessüm edecek beşerler olduğuna inanıyorum. 15 farklı kategoride herkes kazanacak. Tahminen epeyce puan toplayan şampiyon olacak lakin her biriniz binlerce kalbe gireceksiniz. Hoş anılar biriktireceksiniz. Gençlerimiz ödül kazanmak kadar gönül kazanmakla da memnun olacaklarını biliyoruz. Hayata atıldıklarında bu kazanımların onlar için rehber olacağını da biliyoruz.

‘’Yolunuz açık olsun’’

Bu şampiyonanın sebat üzere değerli getirileri de var. Saatlerimizi yeterliliğe ayarlıyoruz. Şu andan itibaren 81 vilayetimizde Tuzla Belediyesi’nin yaktığı ateşle vakit daha güzel işleyecek. Güzelliğe gönül vermiş gençlerimizle bu yolu yürümenin hazzı daha diğer olacak. Yolumuz açık olsun.” tabirlerini kullandı.

İyilik Şampiyonası nedir?

İyilik Şampiyonası, Tuzla Belediyesi tarafınca organize edilen İstanbul’daki lise ve üniversite öğrencilerinin uygunluk oyunları oynayarak puanlar toplayıp kusursuz mükafatlar kazanabilecekleri, 3 ay sürecek alışılmadık bir yarıştır.