Lionel Messi’den Barcelona kelamları

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, meskenine davet ettiği SPORT gazatesi muhabirlerinin sorularını cevapladı.

Arjantinli yıldız, yarım saatlik bir sohbette Barcelona’da geçirdiği günleri, Paris Saint Germain’deki maksatlarını ve grup arkadaşlarıyla olan ilgisine değindi.

Messi’nin tekrar Barcelona’ya tekrar dönme ihtimalini soran muhabire, “Evet, her vakit söylemiş olduğim şu ki kulübe faydalı olabilecek ve kulübün düzgün bulunmasına katkıda bulunabilecek şeylerde yardımcı olabilmeyi epey isterim. Bir noktada teknik sekreter olmayı hayli isterim. Barcelona’da olur mu olmaz mı bilmiyorum. İmkan var ise bir daha elimden geldiğince katkıda bulunmak isterim zira Barcelona benim her şeyim ve onların yeterli olmaya, büyümeye ve dünyanın en güzellerinden biri olmaya devam etmesini epeyce isterim.” yorumunda bulundu.

“LAPORTA BENİ İNCİTTİ”

Laporta, Messi’den Barcelona’da kalmak için bedavaya oynama isteğinde bulunmasını beklediğini söz etmişti. Bu hususla ilgili açıklama yapan yıldız futbolcu, “Gerçek şu ki, ayrılırken deklare ettiğım üzere, kalmak için mümkün olan her şeyi yaptım, hiç bir vakit benden fiyatsız oynamam istenmedi. Maaşımı yüzde elli azaltmam istendi ve bunu sıkıntısız bir biçimde yaptım. Kulübe daha fazla yardım edebilecek durumdaydık. Benim ve ailemin isteği Barselona’da kalmaktı. Kimse benden parasız oynamamı istemedi lakin hem de bana o denli geliyor ki liderin söylemiş olduği kelamlar yersiz. Beni incittiler zira bunu söylemesine gerek olmadığını düşünüyorum, bu topu senden alıp sonuçlarını üstlenmemek ya da işlerin sorumluluğunu üstlenmek üzere. Bu, insanları düşündürüyor yahut hak etmediğimi düşündüğüm bir çeşit kuşku yaratıyor.” sözünü kullandı.

“BARSELONA KENTİNE DÖNECEĞİM”

Barcelona’ya yine döneceğiyle ilgili argümanları yanıtlayan Arjantinli yıldız, sözünde bulundu.

“AGÜERO İLE SIK SIK GÖRÜŞÜYORUM”

Lionel Messi, Arjantin ulusal ekibinden arkadaşı Kun Aguero ile sık sık görüştüğünü, Sergio Busquets ve Jordi Alba ile de konuştuğunu belirtti. Onların her vakit yanında olduklarını kelamlarına ekledi.

“EMEKLİ OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Messi verdiği röportajda, Arjantin ile şampiyonlukları, Ballon d’Or üzere mesleğindeki değerli mevzuları ele alıyor ve spor mesleğinin nasıl olduğunu ve emekli olana kadar neler beklediğini kıymetlendiriyor.

Dünya kupasını beklediğini söyleyen yıldız oyuncu, “Harika şeyler yapacağım için fazlaca heyecanlıyım. Copa America’yı bu kadar uzun mühlet istedikten daha sonra kazandık Yeterli durumdayız. Dünya Kupası için büyük adaylardan biri olmamız gerekiyor. Daha âlâ gruplar olduğu bir gerçek. Gerçek yoldayız, dinamikler yeterli ve atmosfer yeterli. Kazanmak epeyce yardımcı oluyor ve bu bizi daha da büyütecek.” kelamlarını kullandı.

Dünya Kupasından daha sonra emekli olup olmayacağı sorusuna cevap veren Messi, “Dünya Kupası’ndan daha sonra ne olacağını bilmiyorum. Bunun hakkında düşünmüyorum. O an ne olması gerekiyorsa o olur.” diye belirtti.

Öte yandan, Ballon d’Or ödülünde aday olarak gösterilen Arjantinli yıldız, altın top mükafatı hakkında şu kelamları söylemiş oldu : “Dürüst olmam gerekirse mükafatı kazanacağını düşünmüyorum. Yedinci altın top ödülünün gelmesi çılgınca olurdu. Gayelerime ulaştığım için memnunum ve her anın keyfini çıkarıyorum”

“PSG’YE ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN GELDİM”

Lionel Messi, Paris Saint Germain’deki gayesinin ligde şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmak olduğunun altını çizdi. PSG’ye kolay adapte olmasındaki etkenlerden birinin de oradaki İspanyolca konuşan insanların da çoğunlukta olduğunu ve bunun adaptasyon sürecini hızlandırdığını belirtti. Yıldız futbolcu, “PSG’ye gelme sonucu aldığımda, bunun sebeplerinden biri de büyük bir takıma sahip olmaları, bir kulüp olarak büyümeye devam etme isteği, bu kadar yıl uğraştıktan daha sonra Şampiyonlar Ligi’ni kazanma dileğiydi. Bütün bunlar için buraya gelmeye karar verdim ve onlar da benim hedeflerim.” yorumunda bulundu.

“MBAPPE VE NEYMAR İLE İLGİLERİM ÇOK İYİ”

Grup arkadaşlarıyla ilgili de sorulara cevap veren Messi, Neymar ile uzun müddettir arkadaşlığının devam ettiğini, Mbappe ile de saha içi ve haricinde birbirini daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını ve her ikisiyle de fazlaca güzel anlaştıklarını belirtti. “Gerçek şu ki, tüm ekip harika. İşleri benim için epey kolaylaştırdı. Neymar ile uzun müddettir devam eden bir ilgim var, bir arada oynamamamıza karşın konuşmaya devam ettik. Kylian’ın kalıp kalmayacağını bilmiyorduk. Eşyalarıyla beraberydi. her neyse ki hem saha ortasında tıpkı vakitte saha haricinde birbirimizi daha âlâ tanımaya başlıyoruz. Harika anlaşıyoruz. Soyunma odasında güzel ve sağlıklı bir küme var. Gerçek şu ki fazlaca güzel anlaşıyoruz.” tabirlerini kullandı.