Macaristan’da zafer Cem Bölükbaşı’nın

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Euroformula Open’ın Macaristan ayağında Van Amersfoort Racing’le bir arada yarışan temsilcimiz Cem, sıralama çeşitlerini 5. sırada tamamlamıştı.

Yarışa pole konumundan başlayan Jak Crawford, uygun bir start alsa da birinci virajda dışarı çizgide kaldı. Yarışa birinci 3 kolay başlayan Cameron Das, Crawford ve Louis Foster, birinci viraja yan yana girdiler.

Crawford, Foster’la temas yaşadı. Foster spin atarken; Crawford aldığı hasarın akabinde sonuncu sıraya geriledi. bu biçimdelikle birinci 3’ten başlayan iki pilot gerilere düşmüş oldu.

çok yeterli bir start alan Cem, kaostan uzak durmayı başardı ve birinci cins içerisinde 2. sıraya yükseldi.

Birinci tıbbın sonunda Cameron Das, Cem, Rafael Villagomez birinci 3’ü oluştu. 18 çeşitlik yarışın 5 . çeşidine geldiğimizde Das, Cem’le içindeki farkı 2 saniye bandında tutmaya devam etti.

6. tipe geldiğimizde ise Cameron Das, blokaj yaparak 5. virajda pistten taştı. Das, bu blokajın akabinde lastiğine aldığı hasar yüzünden 6. viraja gelinirken lastiğini patlattı. Bu olayın akabinde Amerikalı pilot, yarış dışı kalmış oldu.

Önder Das’ın yarış dışı kalmasıyla bir arada, Cem birinci Euroformula Open yarışında liderliğe yükseldi. Cem’in ardında ise grup arkadaşı Villagomez yer aldı.

18 çeşitlik yarışı yarıladığımızda Cem, Villagomez’le içindeki farkı 3 saniyeye çıkarmıştı.

BİRİNCİ GALİBİYETİ ALDI

Temsilcimiz, eksiksiz bir biçimde yönettiği bu yarışın geri kalanında da kusur yapmadı ve serideki birinci galibiyetine uzandı.

Bu galibiyetle bir arada, Cem’in yarıştığı grup Van Amersfoort Racing de bu dönem serideki birinci zaferini almış oldu.

“DAHA DÜZGÜN BİR BAŞLANGIÇ OLAMAZDI”

Yarışın akabinde konuşan Cem, “Daha güzel bir başlangıç olamazdı, birinci galibiyetim 5. bayağı başlayarak geldi. Çok âlâ bir start alamadım, zamanları istediğim üzere ayarlayamadım lakin düzgün bir birinci cins geçirdik, 1. ve 2. virajdaki yanılgıları değerlendirdik. daha sonrasında da başkan kusur yaptı ve biz de yarışı sıkıntısız bir biçimde bitirdik. bu biçimde düşününce bu nitekim inanılmaz.” sözlerini kullandı.