Madame ve Camilla Giorgi: Sahte aşılar nedeniyle iddianame istendi

AIM

New member
27 Şub 2022
795
0
0
Sahte Kovid sertifikalarına ilişkin soruşturmaları kapatan Vicenza savcılığı, şarkıcı Francesca Calearo (diğer adıyla Madame) ve tenisçi Camila Giorgi hakkında iddianame hazırlanmasını talep etti: iki kadın, aralarında doktor Erich Volker Goepel'in de bulunduğu 19 kişiyle birlikte soruşturuldu. 2022'de ev hapsinde kaldı.

Suçlamalar şüphelilere göre değişiklik gösteriyor: sahte ideoloji, yolsuzluk ve zimmete para geçirme. Şimdi soruşturma hakiminin, savcı yardımcısı Gianni Pipeschi'nin taleplerini kabul edip etmeyeceğine karar vermesi gerekecek.

Doktor Daniela Grillone Tecioiu ve kocası Andrea Giacoppo gibi bazı şüpheliler savunma pazarlığı talep etti. Babası, annesi ve iki erkek kardeşiyle birlikte suçlanan Camila Giorgi bu olay hakkında hiç konuşmazken, Ocak 2023'te Madame Instagram'da (artık kaldırılmış olan) uzun bir gönderi yayınladı ve şunları yazdı: “Ben bir ailede doğdum ve büyüdüm. Çeşitli nedenlerden dolayı doktorlardan ve geleneksel tıbbın önlemlerinden şüphe duymaya başlayan ve alternatif araştırmalara yönelen insanlar. Aslında Kovid aşısını hemen yaptırmamakla kalmadım, başka aşım da yok” diyerek ebeveynlerin tercihlerini şöyle anlattı: daha sonra “komplo teorilerinin cehennem çemberi” olarak ortaya çıkan kasırgayı tetikliyorlardı.

Madam: “Gerekli aşıları yaptırıyorum”

Spettacoli editör ekibi tarafından düzenlendi

04 Ocak 2023

“Birkaç yıl önce kürtaj yaptıktan sonra tamamen sağlıklı bir kıza aşık olan bir anne ve babanın seçimlerini a priori yargılamam. Aldığım tıbbi bakım bile neredeyse her zaman (antibiyotikler gibi kimyasal ilaçların kullanıldığı durumlar hariç) ağrı kesici veya kortizon) doğaldı. Ancak bir alternatif aramaya başlamak ve cehennem gibi bir komplo teorileri döngüsüne girmek kolaydır. Kovid sırasında ailem buna kanıyor”, diye devam etti.

“Söylediklerinin bilimin ortaya çıkardığına göre inatçı ve ters yönde gittiğini bildiğim için kulaklarımı tıkamaya ve bu konuda ne onlardan ne de televizyondan daha fazla bir şey duymak istememeye karar verdim. Ancak arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma bu aşı hakkında ne düşündüklerini soruyorum ve tahmin ettiğim gibi bazıları olumlu, bazıları ise daha az olumlu. Daha sonra doktorlara ve emekli doktorlara da ne düşündüklerini sordum ve bu kez olumlu yanıtlar aldım. Annem aşıyı Vicenza'da yaptıracağımı söylediğinde Milano'da bir aşı rezervasyonu yaptırıyordum. Vicenza'ya vardığımda durumunun değişmediğini anladım ama bu konuda onu suçlamıyorum.

Şarkıcı Madame, Yeşil Geçiş izni almak için sahte aşıları araştırdı

kaydeden Enrico Ferro

24 Aralık 2022

Daha sonra, Milano'da tek başıma, kendi kontrolümde bir arada yaşamamın avantajından yararlanarak, iyi niyet ve hipokondri nedeniyle çeşitli ziyaretlere gitmeye karar veriyorum. Her türden yaklaşık yirmi tanesini rezerve ettim, hatta boşuna (gittiğim birçok doktorun söylediği gibi) çünkü yanıt genellikle birkaç vaka dışında “özledim, bir balık kadar sağlıklısın” oldu, ama Burada sağlık durumuma giriyoruz ve bunu mahrem ve özel bir konu olarak görüyorum. Kovid ile ilgili alanlarda uzmanlaşmış her doktora aşılar hakkındaki fikrini soruyorum ve cevap her zaman olumlu oldu. Böylece, salgının kaosundan çıktıktan sonra, neredeyse sıfır endişeyle ve hiçbir dış baskı olmadan, kulaklarımı açmaya ve sonunda dışarıdan yardım istemeden kendimi belgelemeye karar verdim.

Videolardan, belgelerden, tartışmalardan, röportajlardan ailemin bana anlattığı her şeyin tam olarak tıbbi konulardan habersiz ve açıkça korkuya kapılmış insanlar tarafından desteklenen teoriler olduğunu biliyorum. Bunun üzerine korktum ve kulaklarımı çok uzun süre kapalı tuttuğumu fark ettim. Bir gün dağda öğle yemeği sırasında karakoldan bir telefon gelir. Pazartesi günü evlerine gittiğimde soruşturma altındayım. Bu durum yüzüme bir seçim yapmam, cesaretimi toplamam ve son seçimimi yapmam gerektiğini haykırıyor

Bulaşıcı hastalıklar doktoruyla uzun bir sohbetten ve son ziyaretlerimi gözden geçirdikten sonra, kendisi gerekli olduğunu düşündüğü bir dizi aşı öneriyor. Ona tüm şüphelerimi anlatıyorum, sabırla karşılıyor, bana müsaitlik ile cevap veriyor ve anlıyorum. Bana aşı merkezindeki meslektaşlarının iletişim bilgilerini veriyor ve ben de benim için gerekli ve başkaları için yararlı olan her şeyi tamamlamaya devam ediyorum ve etmeye devam edeceğim. Teşekkürler doktor.

Bütün bunların ışığında bazı değerlendirmelerde bulunmak istiyorum. Aşı yaptırmamakta haklı olduğumu falan yazan tüm insanları, paniğe kapılmadan, açık bir zihinle kendinizi bilgilendirmeye davet ediyorum. Doğru insanlara güvenin. Kimse bizim kötü olmamızı istemiyor. Sonuçta hepimiz tek bir amaç için mücadele ediyoruz: sağlıklı kalmak ve sakin kalmak. Bu sözler aynı zamanda gerçekten zeki insanlar olduğunu düşündüğüm ancak onları güvenilmez bağlamlara sürükleyen bir korkuya kapılan anne ve babama da hitap ediyor. Şans eseri bu hikaye onları da düşündürdü ve yeni pozisyonlarımla ilgili olumlu geri dönüşler aldım.

Hikaye buydu. Bu ahlakiydi. Korkma. Çünkü korku yaşamı engeller. Birlikte inşa ettiğimiz şey için bana göstermeye devam ettiğiniz ilgi, destek ve sevgi için teşekkür ederim. Sabrınız ve sevginiz için teşekkür ederiz. Çok yakında görüşürüz. Francesca”.

Her şey, Vicenza Yerel Sağlık Otoritesi'nin 8, iki tıbbi uygulamada uygulanan aşıların orantısız sayıda olduğunu fark etmesiyle başladı. Çalışmalar Vicenda'dan Dr. Grillone Tecioiu'ya ve Fara Vicentino'dan Dr. Goepel'e aitti.

Böylece mobil soruşturmalar başladı ve ofislerdeki dinlemeler ve videoların ardından 2022 yılının başında iki doktor nihayet tutuklandı.