MHK’den hakemlere mail

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK), ortalarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık üzere isimlerin de bulunduğu kimi hakemleri liste dışı bırakmasının yankıları sürerken, hususla ilgili şok bir gelişme yaşandı.

Hakem İşleri Müdürü Tayfur Özkan imzasıyla tüm hakemlere gönderilen mailde, Çakır başta olmak üzere liste dışı kimi isimlerin, bakılırsave devam eden hakemleri protesto ve isyana teşvik ettiği öne sürülerek kimi sorular yöneltildi.

Hakemlere, “Aşağıda sıralanan tezler ile ilgili bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı isim, tarih ve tarafınıza nasıl ulaşıldığını açıklayacak biçimde 13 Nisan saat 16.00’ya kadar bildirin.” daveti yapılan mektup şöyleki:

“‘Seni istemiyoruz’ diyeceğiz”

“Konuşmak istedim, kelam vermediler”

Bu görüşmeden daha sonra birebir bireylerin ‘SLYH’ WhatsApp kümesine üstteki mevzuyu doğrular biçimde ‘toplantıda el kaldırarak kelam almak istedim ama ne yazık ki konuşamadım’ sözlerini yazarak oluşturmak istenen baskının yazıya döküldüğü sav ediliyor.

“Yasa dışı ses kayıtları servis edildi”

Tıpkı şahısların bu görüşmede MHK Başkanı’nın konuşmasının ses kaydını yasadışı kaydederek servis ettiği, bu ses kaydının basındaki şahıslardan tekrar MHK Başkanı’nın kendisine kadar iletildiği argüman edilmektedir.

“‘Ruh halim âlâ değil’ deyin”

“MHK hakemleri baskı altına alıyor”

Tahkim Heyeti’nin 13 hakemle ilgili durdurduğu ihraç sonucuna karşın MHK bu hakemlere vazife vermemişti. MHK’nın bu tavrı spor topluluğunda büyük reaksiyon çekmiş, kimi hakemler de MHK’yı protesto etmişlerdi.

MHK’nın gönderdiği bu mailin gayesinin hakemleri baskı altına almaya yönelik olduğuna dair tenkitler şimdiden başladı. İhraç edilen 13 hakemi savunan hakemlerin fişlenmesi olarak bedellendirilen bu mailden daha sonra MHK lideri Ferhat Gündoğdu’nun yakın vakitte bir açıklama yapması bekleniyor.