Michael Kraft: Altay Bayındır, Uğurcan Çakır’ı geçer

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’nin eski kaleci antrenörü Michael Kraft, son devrin tartışılan ismi Altay Bayındır ile ilgili konuştu.

Michael Kraft, 7 Ağustos 2020’de Fenerbahçe ‘de nazaranve gelmiş, 3 Eylül 2021’e kadar çalışmıştı. Alman kaleci antrenörü, Altay Bayındır’ın yükselen performansında değerli bir hisseye sahip olmuştu.

Kraft, son periyotta formu niçiniyle tartışılan eski öğrencisiyle ilgili olarak Radyospor’a konuştu.

“Fikir alışverişinde bulunuyoruz”

Şu anda boşta olan 56 yaşındaki antrenör, “Altay Bayındır ile vakit zaman konuşuyoruz. Kendisine âlâ geçen maçlardan daha sonra da makûs maçlardan daha sonra da bildiri atıyorum. Fikir alışverişinde bulunuyoruz.” dedi. Michael Kraft, bir kalecinin her vakit tıpkı performansı veremeyeceğini söylemiş oldu.

“Potansiyeli yüksek bir kaleci”

Alman kaleci antrenörü, “kimi vakit makus maçlar da olabilir. Altay hayli uygun maçlar da çıkardı. Beşerler daima en âlâ performansı bekliyor. Altay’ın formunun artıracağını düşünüyorum. Potansiyeli devasa yükseklikte bir kaleci. Şu anda Uğurcan Çakır önde gözüküyor lakin yaş olarak da Altay’dan büyük. Gelecekte Altay Bayındır’ın öne geçeceğine inanıyorum. Zira potansiyeli epey daha fazla. Bence Altay, ileride Avrupa’da fazlaca uygun liglerde oynayacak.” yorumunu yaptı.

Kraft ayrıyeten bir müddetdir İstanbul’da olduğunu ve bir Türk ekibiyle görüştüğünü kelamlarına ekledi.