Mimoza yerine lale ve halkın övgüsü

AIM

New member
27 Şub 2022
790
0
0
Babam ve annem mimozalardan hoşlanmazdı. 8 Mart bile değil. Kısmen mimozaların tarihinin korkunç olması ve kimsenin bu dehşeti tatmaması, kısmen de babanın alerjisi olması nedeniyle kesilmiş ve çok kokulu çiçekler hiçbir zaman popüler olmamıştır. Calla zambaklar evet ve gerberalar, laleler de kapitalizmin ilk spekülatif balonunu temsil etmelerine rağmen, Anlıyor musun?, Evet, evet, anlıyorum baba, tamam anne, lale yok.

Annem ve babam insanları tartışmayı tercih ettiğinden neredeyse hiç feminizm hakkında konuşmazdık. Kişinin hakları. Cinsiyet farklılığı tartışmalarına karşı kör bir şekilde büyüdüm.

Dolayısıyla kadınları savunma konusundaki beceriksizliklerimiz, sessizliklerimiz ve gecikmelerimiz demokrasiyi zayıflatıyor

kaydeden Maurizio Molinari

08 Mart 2024

Evde sosyal farklılıklar ve eşitsizlikler hakkında konuştuk. Maaş, eğitime erişim, amortisörler. Annem ve babam kişisel haklar, sağlık hizmetleri, kürtaj, boşanma, ev kadınları için emekli maaşı için mücadele eden ve bunları elde eden ve eğitimin İtalya'da maddi ve resmi olmayan eşitliğe doğru atılacak ilk adım olduğuna kesin ve pratik olarak inanan nesildendir. Kadın ve erkek arasında cumhuriyet, insanlar. Annem belediye sekreteriydi ve babam öğretmenlik yapıyordu, bu nedenle eğer ekonomik bir eşitsizlik varsa, bu onun lehineydi, ikisi de yemek pişiriyor ve ikisi de alışveriş yapıyordu ve bu 20. yüzyılın 70'li ve 80'li yıllarında Latina'nın bir vilayetinde gerçekleşti. Benim dünya temsilim vatandaş kavramı üzerinden ilerledi.

Kadınlar, erkekler ve diğer şeyler hakkında konuşmak için açıkça eril dilin kullanıldığı, ancak hukuk, biyoloji ve fizik, mühendislik okumuş ve önceki nesle kadar kadınların bulunmadığı mesleklerde çalışmış kadınların girdiği bir evdi. Türlere göre değil kategorilere göre düşündüğüm, uzun ve yoğun matematik çalıştığım öncüller ve takip eden yıllar göz önüne alındığında, farklılıkların var olduğunu ve önemli olduğunu ama aynı zamanda onlardan etkilenmediğimizi geç fark ettim. çünkü birçok kadın ve bazı erkekler bunları dosyalayıp silmek için çalıştı. Bunu söylemeden yaptılar. Bir isyan değil, kuşaktan kuşağa yorulmak bilmeyen bir sabotaj. Eşitlik sezgisi. Sistemin dişlilerindeki kum.

Ayrıcalıklı bir bakış açısıyla konuşuyorum – aile içi şiddet yok, yalnızca rahatsızlıklar yok, yoksunluk yok, yalnızca nesneler, tatiller, kıyafetler, yiyecek açısından zorunluluk ve zevk arasında sürekli vurgulanan fark – ancak bu ayrıcalık göz önüne alındığında oldukça yaygın olmalı. varlıklı bir ailede doğmadığımı ve ailemin devlet okullarında ve üniversitelerde okuduğunu ve bizi okuttuğunu.

Ve böylece, bugün kelimelerin var olduğu dünyamdan, ikili olmayan, ataerkil olmayan ve kelimelerden ve hatta niyetlerden çok pratiklerde feminist diyebilirim, bir tür cinsiyet oyalaması, bugün 8 Mart'ı istiyorum. insanlara çekingen övgüler sunmak. Çoğul dişil.

Öncelikle geleceğin kadınlarının Cumhuriyetin ve piyasanın tüm rol ve mekanlarında daha fazla temsil ve varlık olanağına sahip olması için çalışan, daha önce gelen kadınların yaptıklarının kaybolmaması için çalışan kadınlar. ya da israf olmuş ve tekrar ediyorum, ayrımcılığı ve farklılıkları ortadan kaldırmak için çalışan, daha fazla eşitlik oranına sahip bir dünyanın açıkça herkes için, yani isyan eden anarşist erkekler için daha eşit olduğunun farkına vararak çalışan erkeklerin sayısı pek fazla değil. ve tarihin kendisine biçtiği role isyan ediyorlar. Tereddüt etmeyin, ağlamayın ve payetlerle değil, yalnızca kendi ışığınızla parlayın. Dokuz yaşındaki yeğenim Achille Lauro ve Damiano gibi, payetler içindeki Ghali ve Mahmood gibi parlıyor. Diğeri ise neredeyse iki yaşında, pembeyi seviyor ve sarı bukleleri var ve kimse ona kız demiyor ve bunun zaten bir adım olduğunu biliyorum.