Okulların açılmasına 1 gün kala olaylar patladı!

servos

New member
20 Kas 2020
223
0
0
İsrail’de okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına 24 saat kala, koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana en yüksek günlük hadise sayısı kayıtlara geçti.

İsrail Sıhhat Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte 10 bin 947 kişinin testinin olumlu çıktığı, 24 hastanın da hayatının kaybettiği açıklandı.

SALGININ BAŞLADIĞI GÜNDEN BU YANA EN YÜKSEK SAYI

Bunun ülkede salgının başladığı Şubat 2020’den bu yana görülen en yüksek günlük olay sayısı olduğu tabir edildi.

bu biçimdece yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip İsrail’de toplam hadise sayısının 1 milyon 66 bini geçtiği, 6 bin 943 kişinin virüs niçiniyle hayatını kaybettiği kaydedildi.

Etkin olay sayısının 83 bini aştığı ülkede hastalardan 719’nun durumunun ağır olduğu aktarıldı.

OKULLAR YARIN AÇILIYOR

olaylardaki artışa karşın İsrail idaresi, 1 Eylül’de yüksek riskli olmayan bölgeler haricinde okullarda yüz yüze eğitime başlanmasına karar vermişti.

Eğitim Bakanlığının planı doğrultusunda velilerin onayı alınmak kaydıyla 12 yaş üstü öğrencilere okullarda Kovid-19 aşısı yapılacak.

12 yaşından küçük öğrencilerden ise okula alınabilmeleri için en çok 48 saat evvel yapılmış Kovid-19 testinin negatif olduğunu gösteren kararı ibraz etmeleri istenecek.

Öğretmenler ve işçi de aşı olduklarına dair belgeyi ya da Kovid-19 testinin negatif olduğunu gösteren test kararınu ibraz ederek okula alınacak.

ÜÇÜNCÜ DOZ İLE DENETİM ALINA ALINABİLECEK Mİ?

Delta varyantının tesiriyle günlük hadiselerin süratle yükseldiği ülkede üçüncü doz aşı uygulamasıyla salgın denetim altına alınmaya çalışılıyor.

Daha evvel kademeli olarak farklı yaş kümelerine üçüncü doz Kovid-19 aşısı yapılmasına karar veren İsrail idaresi, son olarak 29 Ağustos’ta 12 yaş üstü şahısları bu kümeye eklemişti.

Ülkede şu ana kadar 5 milyon 974 bin şahsa Kovid-19 aşısının birinci, 5 milyon 482 bin bireye ikinci, 2 milyon 157 bin bireye de üçüncü dozu yapıldı.