Prof. Dr. Ceyhan’dan teşhis testi için acil davet: Eğitim sistemi karışacak

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,643
0
36
Prof. Dr. Ceyhan’dan teşhis testi için acil davet: Eğitim sistemi karışacak
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Kısmı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Lideri Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Bilim Heyeti Toplantısı daha sonrası yapılan yazılı açıklamadan birkaç dakika daha sonra toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

‘EĞİTİM SİSTEMİ KARIŞACAK’

Prof. Ceyhan, okullarda soğuk algınlığı ve grip olaylarının artmasıyla bir arada eğitim sisteminin yeterlice karışacağını belirterek, süratli teşhis testlerinin bir an evvel devreye sokulmasını istedi.

bu türlü süratli bir biçimde çocuklara teşhis konulacağını belirten Prof. Ceyhan, aksi taktirde koronavirüs (Kovid-19) olmadığı biçimde grip ve soğuk algınlığı geçiren çocuklar yüzünden eğitime gereksiz orta verilebileceğini söz etti.

Prof. Ceyhan şunları söylemiş oldu:

“COVID ile semptomları epeyce benzeyen soğuk algınlığı ve grip hadiseleri arttıkça, eğitime orta vermeyi teste değil semptoma bağlayan sistemimiz düzgünce karışacak. Tahlil: Süratli teşhis testlerinin bir an evvel alınıp devreye sokulması. Bu yolla semptom gösteren çocuklarda kısa müddette COVID tanısı konup izolasyon uygulanabilir. Yoksa her gün onbinlerce çocuk ya COVID bulaştırırken okula gidecek ya da COVID olmadığı biçimde grip yahut soğuk algınlığı geçiren çocuklar yüzünden eğitime gereksiz yere orta verilecek.”