Ricardo Quaresma hocasına isyan etti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Portekiz Ligi’nde 2 dönemdir Vitoria Guimaraes forması giyen Ricardo Quaresma son 4 lig maçında oynamadı. Deneyimli yıldız 3 maçta takıma alınmazken, Porto maçını da yedek kulübesinde takip etti.

Vitoria Guimaraes’in Paços Ferreira’yı 4-0 yendiği maçın akabinde Ricardo Quaresma’nın takımda olmaması ile ilgili sorulan soruya teknik yönetici Pepa, “Ricardo Quaresma bir müddetdir kadrodan uzaktı ve dün yedek kulübesinden katkı yapabilecek düzeyde değildi. Kimi oyuncular takım dışı olabilir” tabirlerini kullanmıştı.

“İnsanları şad etmek için değişmeyeceğim”

38 yaşındaki Portekizli yıldız Instagram hesabından hocasına karşılık verdi ve “İnsanları şad etmek için değişmeyeceğim” dedi.

“Takıma tebrikler. Galibiyetten dolayı epey memnunum. Oynamasam da, teknik yöneticinin tercihi olmasam da taraftar ve grup için memnunum. Vitoria’ya geldiğim günden beri tıpkı istekle elimden geleni yapıyorum. Oyunun verdiği keyfi kaybetmeyeceğim, her gün idmandaki gücüm bunun delili. İnsanları mutlu etmek için kişiliğimi değiştirmeyeceğim. Memnunsam gösteririm, mutsuzsam da. Ben bu biçimdeyim. Kazandığım savaşların bir kıymeti yok, kimi vakit ‘kötü adam’ ilan edilsem de her vakit bir yenisine odaklanıyorum. Oyun çabucak hemen bitmedi.”

Ricardo Quaresma bu dönem 21 maça çıkarken 1 gol, 1 asist katkısı verdi.