Sardunya'da aday Pinna'nın cinsiyetçi vokali davası. O: “Şaka”. Muhalefet: “Yazık”

AIM

New member
27 Şub 2022
786
0
0
Kadınların B yüzüne baktığı için gerçek bir erkek olduğunu iddia eden belediye başkanından veya “bir erkeğe ihtiyacı olmadığı için klasik olmayan bir kadın” olan başbakandan sonra (telif hakkı Ignazio La Russa, başkan yardımcısı) Siyasetimizin cahil cinsiyetçi kültürünün rezil koleksiyonunda eksik olan şey şuydu: fark edilmek için güzel kadınlarla giden aday.

Ses: “Mini etekli altı kadınla herkes beni dinliyor”

Gallura'da ısrarla whatsapp sesli mesajı dolaşıyor. Rotondi'li Hıristiyan Demokrasi listesinde bir aday var; Paolo Truzzu'nun merkez sağını destekleyen hevesli bir bölgesel meclis üyesi olan Pietro Pinna, Sardunya'nın sorunlarından, sağlık-ulaştırma-turizm projelerinden değil, parlak başarılarından söz ediyor. dinleme yöntemi: “Eğer tek başına gelirsen dayak yemiş bir köpek olursunuz, ama bu altı çok güzel arkadaşınızla birlikte…”.

Altı kadın yetmez, onların da soyunması gerekiyor: “İkisi mini etek, ikisi deri pantolon ve çizme, ikisi leopar desenli, açık gömlekler yakışıyor.” Kapanış ancak kaba olabilir: “Bir toplantı yaptım ve gerçekten birinin eve gelip karısını hamile bıraktığını düşünüyorum.”

Gerekçe: “Beni yok etmek için şakacı sözler yayıldı”

Ses sahte değildi. Ama “bir şaka”, klasik resmi savunma her durum için iyidir. Hatta daha fazlası: Arkasında “şahsımın imajını yerle bir edecek bir yön” bulunan “medya saldırısı”.

“Evet mesaj bana ait ama bir arkadaşıma gönderilmiş. Eğlenceliydi ve aramızda kalmalıydı. Bunun yerine o bunu başkalarına aktardı, açıkçası ben bu arkadaşlığı engelledim”, diye doğruladı Pietro Pinna Radio Capital'a. “Gallura'yı iyi tanıyorum, tüm sorunlarını biliyorum, sadece çok fazla arkadaşım var ve onların bana eşlik etmesine izin veriyorum, beni destekliyorlar – o Pinna “Kadınlara saygım var ve bu ses kaydını yaymak sadece bir medya saldırısıdır.” “Benim için bu ilk seçim kampanyası, şakacı bir adamım, iletişimciyim, herkese saygım var, özellikle de kadın dünyasına. Ses özeldi, şahsımın imajını bozacak bir yön olduğunu düşünüyorum” dedi bir kez daha.

Tepkiler: “Kabul edilemez ifadeler”

Truzzu ayrıca vokalden de uzaklaştı: “Sardinya'yı yönetmek için kendilerini seçmenlerin kararına teslim edenler tarafından söylenen kabul edilemez sözler. Ve her şeyden önce, kadın vücudunun seçim metası olarak utanç verici bir şekilde kullanılması kabul edilemez.” Ancak 25 Şubat'taki bölgesel seçimlerde M5'lerin başkan adayı Alessandra Todde, her şeyden önce hayretle şunu söyleyen muhalefetin: “İğrenç, tam bir utanç” olduğunu söyledi. “Kadınlar seçmenlerin dikkatini çekmek için sirk hayvanları gibi sergileniyor. Öldüğünü ve gömüldüğünü düşündüğümüz ve bunun yerine periyodik olarak geri dönen ve ataerkil maçoluğu güçlendirmek için kadın bedenlerini sömüren siyaset yapma biçiminin içler acısı bir örneği daha.” diye ekledi meclis üyesi adayları. Merkez soldaki listeler Renato Soru'yu destekliyor.