Simon Kjaer: Futbol benim için artık ikinci planda

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Bir periyot Fenerbahçe’de de forma giyen Milan’ın savunma oyuncusu Simon Kjaer, Guardian’a dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Finlandiya ile oynanan Euro 2020 maçında alanda yere yığılan Eriksen’e birinci müdaheleyi yapan isimlerden biri olan Kjaer, aldığı tebrikler üzerine birinci açıklamasına teşekkür ederek başladı. “Bütün olumlu kelamları takdir ediyorum. Onur duydum. Lakin her vakit söylemiş olduğim üzere, her insanınki üzere benim de yansım fevriydi. Biz ne yaptıysak takım olarak yaptık. O bizim arkadaşımızdı. Bir meslektaş değil, bu da yaptığımız müdaheleyi epeyce daha içsel hale getirdi. Kendi adıma söyleye bilirim ki, takımım yanımda olmasaydı bunların hiç birini yapamayacaktım. Eriksen artık sağlıklı değerli olan tek şey bu.”

“NASIL ALANA DÖNDÜK AÇIKLAYAMIYORUM”

“Taraftarlar, stadyum, bu takviye, ortasındaki his… Bence bu yaz Danimarka’da genel olarak neler olduğu, orada bulunan beşerler için olduğu kadar televizyonda izleyenler için de gereğince açıktı. Biz o gün alana yeniden nasıl döndük nitekim bunu açıklayamıyorum. Bize alana geri dönme talihi veren tek şey aramızdaki bağdı.”

“FUTBOL BENİM İÇİN ARTIK İKİNCİ PLANDA”

“Sonuç olarak tüm aksiliğe karşın küme basamağını geçmeyi başardık. Finali kaçırdığımız için kızgınım olağan olarak lakin o yaşadığımız olaydan daha sonra futbol artık benim için ikinci planda. Eskisi kadar kıymetli değil. İnsan hayatta kimi şelerden ders çıkarmalı. Tabiki futbol oynamayı seviyorum, her vakit sevdim fakat futbol oynayacak bir 10 yılım daha yok, bu yüzden kalan vaktimin değerini bilmeliyim.”

“SAKATLIĞA OLUMLU TARAFTAN BAKMAYA ÇALIŞIYORUM”

“Yaşadığı sakatlık ile ilgili de konuşan Danimarkalı stoper, “Buna olumlu taraftan bakmaya çalışıyorum. Şuanki formumu kaybetmemek için uğraşacağım. 2-3 ay alanlardan uzak kalmanın nasıl olacağını her zmaan düşünüyorum.”

“kimi vakit KİBİRLİ OLMALIYIZ”

İnsan kimi vakit kendi yetenekleri konusunda biraz kibirli, biraz bilgisiz olmalı zira bu sizi biraz daha çalışmaya zorlayacaktır. Messi yahut Ronaldo’ya karşı oynuyorsanız, sizden daha düzgün olduğunu biliyorsunuzdur. ‘Şu anda dünyada benden daha âlâ kim var?’ halinde düşünerek kendini daha güzel motive edip hazırlayabilirsin. Ben kendimi en düzgün olarak görüyorum, buna inanmak zorundayım. Aksi takdirde asla olamam ve asla %100’ümü veremem.”

“DANİMARKALILAR ÇOK SAYGILI”

“Genel olarak biz Danimarkalılar fazlaca saygılı, eğitimli insanlarız Dünyanın dört bir yanından 100 Danimarkalı alın ortasından tahminen bir mecnun çıkar. Çok doğrudanız, fazlaca dürüstüz ve bence bu fazlaca değerli.” Son olarak Eriksen ile daima konuştuğunu lisana getiren Kjaer, “Christian ile daima konuşuyorum. Benim terapim oldu. Christian düzgünse ben de düzgünüm.”