Terim’den transfer açıklaması: Taraftarlar rahat olsun

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
“GOLLERİMİZ AKICI VE GÜZELDİ”

Terim, 4-2 kazandıkları hazırlık maçıyla ilgili, şu tabirleri kullandı:

“Kasımpaşa önemli bir ekip. Herkes tam hazır değil ancak buna karşın lig temposuna yakın bir tempo oldu. Uğraş oranı da çok yüksekti. Bir orta lig maçı gibisi bir oyun oynandı. Pas oyunumuz, topu kaptırdığımızdaki tepkimiz ve baskımız vakit zaman yeterliydi. Gollerimiz akılcı ve hoştu. Birinci yarı ikinci yarıdan daha güzel oynadık. Devre içinde 11 kişi değiştirmemize karşın ikinci yarıda da oyunun hakimi olmak, gol durumlarına girmek, gol atmak kıymetliydi. Bunu alışkanlık haline getirmemiz lazım. Kazanmak her vakit kıymetlidir fakat sonuçta hazırlık maçı olduğunu unutmayalım. Eksiklerimizi bakılırsaceğiz. Buradan analistlerimiz kıymetli örnekler çıkaracak. Buradan karımız bu olacak. Bunun yanında kazanma alışkanlığımızı üzerimize giyersek bu elbise daha hoş durur.”

“MARCAO’YU RİSKE ETMEDİM”

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme tipinde Hollanda’nın PSV grubuyla 21 Temmuz’da oynayacakları maça hazırlandıklarını aktaran Terim, “PSV maçı öncesi en son provamız salı günü Olympiakos ile olacak. Sıcak, seyahat dahil olmak üzere yeterli bir şey görmek istiyorum. Olympiakos da değerli bir grup. daha sonrasında da PSV’ye hazırlanacağız. Marcao’yu bugün riske etmedim. Aşil tendonunda düşüncesi vardı. Tabiple konuşup istirahat etmesini uygun gördük.” diye konuştu.

“GENÇ OYUNCULARDAN MEMNUNUM”

Fatih Terim, transferlerle ilgili görüşmeleri şahsen lider Burak Elmas’ın yürüttüğünü belirterek, taraftarları rahat olmaya davet etti.

Yeni dönem hazırlıklarında genç oyunculara talih verdiğini aktaran Terim, “ergenlerden mutluyum. Bu sene niyetimi belirli ettiğimi düşünüyorum. Her vakit onlara baht verdim. Ümit ederim bahtlarını yeterli kullanırlar. Onlara gereksinimimiz var.” dedi.

“TARAFTARIMIZ TRANSFER KONUSUNDA RAHAT OLSUN”

Transferlerin geç kaldığı tenkidine değinen deneyimli çalıştırıcı, şu biçimde devam etti:

“fevkalade uğraşlarla çalışan bir liderimiz ve idaremiz var. Olacaktır. Anlayabiliyorum. Kaygıyı de hissedebiliyorum. ‘PSV maçı yaklaşıyor. Hala olmadı.’ diyenler olabilir. Hiç paniğe gerek yok. Ben günün her saati uğraşıldığını gorebiliyorum. Merak etmesinler. Görüşmeleri şahsen liderimiz yapıyor. Onun için Galatasaraylılar rahat olsun. hiç bir telaşımız yok. Hangi kadro olursa olsun çıkıp oynayacağız. Şu anda 10 transfer yapsak da PSV maçının garantisi yok, yapmasak da onlar için garanti yok. Rahat olsunlar. Eylüle kadar vaktimiz var.”

“HİÇBİR DÖNEM BAŞI TRANSFERLERİN TAM OLDUĞUNU HATIRLAMIYORUM”

Kasımpaşa maçının devre içinde lider Burak Elmas ile sohbetini anlatan Fatih Terim, “Şu günlerde liderle en epeyce konuştuğumuz mevzu transfer. Sağ olsun son durumları Ozan Şener kardeşimle bilgi verdiler. Ben de birtakım şeyleri paylaştım. Dönerken bir daha görüşeceğiz. Galatasaraylılar rahat olsun. Biraz gecikmiş olabiliriz. Birden fazla vakit gecikiyoruz. Dönem açarken bütün transferlerin tamam olduğu bir yıl hatırlıyor musunuz? Ben hatırlamıyorum.” formunda görüş belirtti.

“RUH HALİNİ AŞİKÂR EDEN BİR İNSANIM”

Terim, yeni periyottaki sevinçli hallerinin hatırlatılarak, “Bu periyodu 5. Fatih Terim periyodu olarak mı yorumlarsınız, yoksa devam eden bir müddetç olarak mı? Yeni bir sayfa mı açtınız?” formundaki soru üzerine, “Beni en hayli tanıyan sizlersiniz. Her halimi hepiniz biliyorsunuz. Hadiseler karşısında ruh halini muhakkak eden bir beşerim. Mış üzere yapamam. Bunun teşhisini koymak hayli sıradan.” değerlendirmesinde bulundu.

AŞIYA ÖZENDİRMEK İÇİN EGZERSİZLER TARAFTARA AÇILACAK

“Sevgili dostum Prof. Dr. Ateş Kara beni aradı. Aşıyla ilgili fikirlerini iletti. Ben de makul buldum. Bu yardımı yapmak için 1 yahut 2 doz aşı olanlardan seve seve idmana 40 kişi davet ettik. Bu, yalnızca o gün için değildi. Her müsait olduğumuzda Florya taraftarımız, üniversitelerimiz, liselerimize açık olacak. Burada gayemiz aşıyı her insanın yaptırmasını istemek. Bilim Heyetindekilerin emeklerine yardım edebilme emeliyle bir gün yaşadık. O gün Galatasaray Üniversitesi ile Galatasaray Lisesini tercih ettik. Yarın öteki bir lise yahut üniversite olur. Galatasaray taraftarı aslına bakarsanız istediği vakit gelebilir.”