Torrent: İkinci yarıdaki oyundan şad değilim

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig’in 34. hafta maçında Galatasaray, deplasmanda Altay’ı 1-0 yendi. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, açıklamalarda bulundu.

“İkinci yarı inanılmaz kötüydük”

İHA’nin haberine bakılırsa; Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, “Bütün dönem boyunca Galatasaray’ın başına gelen şeyin özeti üzereydi bu maç. Nitekim birinci yarıda istediğimiz üzere oynadık. Gözü pek oynamayı başardık, âlâ bir oyun kurduk. 7 tane epeyce net konum yakaladık. Fakat ikinci yarıda inanılmaz berbattık. İki gol daha çıkartabilirdik ancak oynadığımız oyundan şad değilim. Oynamak istediğimiz form bu değildi. Birinci yarıda fazlaca fazla gol konumu yakaladık. 1-0 fazlaca tehlikeli bir skor. Lakin benim için risk almak kısa oynamak değil uzun oynamaktır. Bence Galatasaray topa sahip olduğu vakit rakibinden daha âlâ oynayabilir. Lakin topa sahip değilse bu biçimde daha âlâ olmayabilir. İkinci yarıda bundan bahsetmiş olduğumiz biçimde tam karşıtını yaptık. Güya korkuyormuş üzere uzun toplarla oynadık. Bu grubun başına ne geldi? Bunu anlamak için eksiksiz bir gün. Maç içerisinde hayli fazla konum yakalayıp yalnızca bir tane gol atmak. Başımıza gelen buydu” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de maç 65. dakikada kopuyor”

Bir gazetecinin Türkiye’ye geldikten daha sonra Galatasaray’da ne değiştiği sorusu üzerine Torrent, şöyleki yanıt verdi:

“Öncelikle konum olarak baktığımızda farklı bir oyun anlayışımız var. Galatasaray bekleri dışardan, kanatları içerden oynatıyordu. Bizim üzere fazlaca fazla konum yakalayabiliyordu. Çok fazla kontra atak vardı. Birinci başta bizim de başımıza birebiri geldi. Kanatlar içeri, bekler dışarı ve bekler içerideyse de kanatlar dışarıda oynadığımız için kontra atakları biraz daha denetim altında tutuyoruz diye düşüyorum. Türkiye’de maç 65. dakikada kopmuş oluyor. ötürüsıyla daha kuvvetliysen maçı bitirebilirsin diyebilirim. Ligde en çok duruma 4-5 ekipten biriyiz. Çok duruma giriyoruz ancak bitiremiyoruz. Bu sefer acı çekmeye başlıyoruz. Bugün olan şeyde buydu.”

“Arda, her idmanda elinde geleni yapıyor”

Arda Turan ve Ryan Babal’e forma vermesi hakkındaki soruyu da cevaplayan Torrent, “Oyuncu seçmek kolay değil. Zira birfazlaca sefer 5 tane hayli uygun idman çıkartan oyuncuyu takım haricinde bırakmak zorunda kaldım. Nasıl oynamak istediğimize bakılırsa listeyi dengelemeye çalışıyoruz. kimselerle meselem yok. Arda daha evvel sakatlığıyla ilgili oynayamadı. Avrupa’da güya onu ben oynatmıyormuşum denmiş ancak gerçek bu değildi. Görüyorsunuz esasen Arda oynuyor. Her idmanda hayli müspet, elinden geleni veriyor” diye konuştu.

“Fenerbahçe’ye yenildikten daha sonra dönemin bittiği havası vardı”

Torrent, odaklandığı son noktanın maç kazanmak olduğunu belirterek, “Sportif yöneticimizle önümüzdeki dönemle ilgili bir takım düşünmüştük. Kaleciler hariç saha oyuncusu olarak 20 futbolcu düşünüyorduk. Zira hak eden oyuncuyu takım dışı istemiyorduk. Şu anda orta vermiş durumdayız, kulüpteki süreci biliyorsunuz. Orta vermek durumundayız, öteki bir hoca ile devam etmek isterlerse haklarıdır, bunu da kabul etmek gerekir. Fenerbahçe’ye karşı maçı kaybettikten daha sonra Galatasaray için artık dönem bitti, esprisi kalmadı havası vardı. Tek gerçek şu Galatasaray’ın bu dönem için rastgele bir şampiyonluğu olmayacak. Beni buraya kontratla alan kulübü de taraftarı da fazlaca seviyorum” tabirlerini kullandı.

“3 oyuncuya bayılıyorum”

Gençlere epey güvendiğini vurgulayan Torrent, açıklamasını şu biçimde sonlandırdı:

“Umarım bir talihim olur da dönem öncesi periyotta onlarla çalışırız. Bilhassa 3 oyuncu var, hakikaten bayılıyorum onlara. Fakat şu anda Galatasaray’ın sakinleşme evresi. Eminim ki genç futbolcular benimle de olur, diğeriyle da olur, dönem öncesi periyotta fırsat bulacaklardır.”