Trabzonspor – Fenerbahçe maçına deplasman taraftarı alınmayacak

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Trabzon Vilayet Spor Güvenlik Konseyi, Spor Toto Üstün Lig’in 15. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe içinde oynanacak müsabaka öncesi aylık olağan toplantısını yaptı.

Trabzon Valiliği’nde gerçekleşen toplantı, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında gerçekleşti.

Trabzonspor Kulübü temsilcileri ve öbür yetkililerin yer aldığı görüşmede Trabzonspor – Fenerbahçe karşılaşması A Riski kategorisinde değerlendirildi.

2 bin 400 güvenlik çalışanı gorevlendirildi

24 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’de başlayacak olan müsabakada bin 600 özel olmak üzere 2 bin 400 güvenlik işçisi nazaranv yapacak.

Yasak devam edecek

Ayrıca geçtiğimiz senelerda olduğu üzere iki grup içinde oynanan maçlarda konuk ekip taraftarı alınmaması istikametindeki karar bu maçta da uygulanacak ve sarı-lacivertli taraftarlar uğraşa alınmayacak.

İl Spor Güvenlik Konseyi toplantısında, ayrıyeten 21 Aralık Çarşamba günü Trabzonspor ile Samsunspor içinde oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçı da değerlendirildi. B Riskli olan müsabakaya Samsunspor taraftarlarının alınmasına karar verildi. Fenerbahçe maçı öncesi oynanacak olan bu maçta da geniş güvenlik tedbirleri alınacak.

“Geçmiş senelerda epeyce can yandı”

Sağduyunun hakim olduğu bir karşılaşmayı geride bırakacaklarını inandığını belirten Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “kimi vakit emelini aşan yorumlar olabiliyor lakin geçmiş senelerda hayli can yandığı için son senelerda epeyce sağduyu ile maçlar geçirilmiştir. Benim misyon yaptığım müddet boyunca onlarca gayret izledim. En ufak bir cismin atıldığı bir maça ben şahit olmadım. Çok şükür şampiyonluğu da gördük. Fenerbahçe karşılaşmasında da sağduyunun hakim olacağına ben inanıyorum.” sözlerini kullandı.