Valerien Ismael: Daha acımasız olmamız lazım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş teknik yöneticisi Valerien Ismael, Kasımpaşa maçının akabinde açıklamalarda bulundu.

Maçla ilgili değerlendirmesinde Fransız hoca, “Çok yanlışlar büyük yanlışlar yaptık. Bu yanılgılar bizim ivmelenmemizi engelledi diyebilirim. çabucak sonrasında da gol atamadık. Son dakikalarda Larin’in kaçırdığı durum maçın özeti üzere oldu. Devreye girmedilk evvel kazandığımız penaltının ofsayttan iptal edilmesi maçın özeti üzereydi. Çok üzgünüz. Yanlışlar yaptık, bunları yapmamalıyız, kusurlardan daha sonra oyuna dönmek hayli güç oldu. Taraftarımız da dayanak gösterdi sağ olsunlar, epeyce güç bir gece oldu bizim için“ diye konuştu.

“Karşılık vermemiz gerekiyor”

Beşiktaş taraftarının kendilerine maç sonu alkışlarla dayanak bulunmasına değinen Fransız hoca, “Taraftarımız bize inanılmaz dayanak gösterdi. Nitekim şahane bir taraftarımız var. bu biçimdesi maçlarda bu takviyeye karşılık vermemiz gerekiyor. performansla, gol ile bunu yapmamız gerekiyor. Bunu yapamayınca olağan acı verici oluyor. Herkes epey üzgün, ben ve tüm grup. Başımızı dik tutacağız. Pazar günü bir maçımız var, bu yanılgıları yapmamaya çalışacağız. Fırsatlar yaratmaya, bu fırsatları değerlendirmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

İptal olan penaltı konumuyla ilgili ise Ismael, “Penaltı mıydı? Ben görmedim. yine izlemem lazım. Lakin maçın genelinde konuştuğumuz üzere kusurlarımız var. Yediğimiz golleri, yemeyebilirdik. Biraz daha dikkatli olsak golleri yemeyebilirdik. Üzerinde çalışacağız”

“Daha acımasız olmamız lazım”

Takımın gol sıkıntısıyla ilgili soruya ise Ismael, “Kazanmak için natürel ki gol atmamız gerekiyor. Birinci yarı da durumlar da bulduk. İkinci yarıda da fırsatlarımız oldu. Fırsatlar yarattık ancak atamadık. Bir golümüz ofsayttan iptal edildi. Fırsatları yakalayınca atakta biraz daha acımasız olmamız lazım. Mental gelişimi sürdürmemiz ve fırsatları bulunca gole çevirmemiz gerekiyor.“ diyerek açıklamalarını noktaladı.