Vitor Pereira: Hakemler yanlışlarını düzeltmeli

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, Royal Antwerp maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Maçı pahalandıran Vitor Pereira, “İki ekip için de fazlaca kıymetli bir maç. 3 puan almak, bu kümedeki savaşı devam ettirmek için fazlaca kıymetli. Yunanistan’da 2-1 kaybettiler, meskenlerinde Frankfurt’a 1-0 kaybettiler. Düzeylerin hayli yakın olduğunu görüyoruz. Bizim için değerli bir maç. Biz de bu turnuvada biraz daha deneyim edinmeye çalışacağız. Vakit zaman oyunu denetim etmeye gereksinimimiz var. Her vakit tutkuyla değil kimi vakit zekayla da oynamaya muhtaçlığımız var. Elimizden geleni yapıp 3 puan almak istiyoruz.” dedi.

“DERSİ ALDIK”

Trabzonspor maçıyla ilgili konuşan Pereira, “Futbol hakikaten sıkıntı bir iş. Makûs bir sonuç aldığımız vakit bir gün daha sonra yeni bir tepki göstermemiz gerekiyor. Bir daha sonraki maçı düşünmemiz gerekiyor. Sonuçta son oynadığımız maçı değiştiremeyiz. Başımızdaki çipi değiştirmemiz gerekiyor. Bu turnuvada bilhassa deneyim edinmemiz gerekiyor. Bunu da Olympiakos maçında gördük, bu dersi aldık. Yalnızca hislerinizle oynayamazsınız, zekanızla da oynamanız gerekir. Bir saniye istikrarınızı kaybettiğinizde sorun olur. Yarın da güzel bir kadroya karşı oynayacağız. Sabırlı oynamamız lazım, gol atmak için boşluklar bulmamız lazım. Taktiksel istikrarımızı kaybetmeden bunları yapmamız gerekiyor. Bu maçtan 3 puan almanın fazlaca kıymetli olduğunu biliyoruz.” açıklamasını yaptı.

“FORMASYONLAR DEĞİŞEBİLİR”

Taktik dizilimle ilgili soruyu da yanıtlayan Portekizli teknik adam, “bir daha formasyonla ilgili bir soru. Bunun hakkında sahiden hayli konuştum. Olağan ki hürmet duyuyorum lakin formasyonla ilgili konuşmaktan yoruldum. Diziliş değil, davranışlardır futbol. Davranışlarınız epeyce kıymetlidir. Formasyonlar değişebilir. Saha ortasında ofansta ve defansta istikrara sahip olmak kıymetlidir.” dedi.

“HAKEMLER KENDİNİ GELİŞTİRMELİ”

Hakem kararlarının sorulması üzerine “hiç bir şeyi mazeret olarak göstermiyorum. Türkiye’ye mazeret göstermeye gelmedim. Buraya geldiğimde buranın harika bir lig olmadığını biliyordum. Gittiğim hiç bir lig kusursuz değildi. Düzgün taraflarımız, berbat taraflarımız vardır. Ben de kendimi her geçen gün geliştirmeye çalışıyorum. Hakemler de kendilerini tahlil edip, yanlışlarını düzeltmeye çalışmalı. Benim futbola bakış açım bu biçimde. Son aldığımız sonuç natürel ki istediğimiz sonuç değildi. Lakin perşembe günü bizim için yeni bir fırsat. Mental olarak kuvvetli olduğumuzu gösterebilmek için yeni bir fırsat. Biz sahiden birlikte olduğumuzu, kadro ruhuna sahip olduğumuzu, taktiksel kalitemiz olduğunu ve kusursuz taraftarlarımız olduğunu göstermek istiyoruz. Hepimiz aslında kendimizi geliştirmeliyiz. Hakemler de bu türlü geliştirmeli.” açıklamasını yaptı.