Yerli üretim TCL 20E ve TCL L7 modelleri satışa çıktı: İşte fiyatlar

Teknoİstanbul

New member
6 Haz 2021
345
0
1
Çin merkezli teknoloji şirketi TCL, geçtiğimiz yıl tanıttığı yeni akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarına resmen giriş yapmıştı.

Ülkemizde satışa sunacağı eser gamını genişletmeye devam eden marka, TCL 20 SE’den daha sonra, yerli üretim TCL 20E ve TCL L7 akıllı telefon modellerinin de satışa çıktığını duyurdu.

TCL 20E ÖZELLİKLERİ

TCL 20E’nin 32GB dahili hafızası, tüm evrakları, fotoğrafları ve görüntüleri sık sık temizlemeye gerek kalmadan saklamak için aygıt ortasında kâfi alan sağlıyor.

3GB RAM ile donatılan sistem, tıpkı anda birden çok uygulama çalıştığında bile performansını problemsiz bir biçimde devam ettirebiliyor.

TCL 20E’nin 13MP Yapay Zeka dayanaklı Üçlü Kamerasıyla kullanıcılar, kaydetmek istedikleri anı kayıp gitmedilk evvel yakalayabiliyor.

Tek dokunuşla eksiksiz çekimler sağlayan Faz Algılamalı Otomatik Odaklama (PDAF) özelliği, bir daha çekim yapma yahut bir daha odaklama gereksinimini ortadan kaldırıyor. Tabiat çekimleri için ülkü olan 2MP Makro Kamera ile detayların hoşluğu karelere yansıyor.

Kullanıcılar ister gün batımının önünde, ister loş bir restorandayken 5MP Ön HDR Kamera ile kendi fotoğrafını en âlâ biçimde ve en yüksek detayda çekebiliyor.

Akıllı Yönetici ile donatılmış 4.000 mAh pil yardımıyla kullanıcılar, gün boyunca hareket halindeyken telefonunun keyfini çıkarıyor.

TCL 20E’nin sekiz çekirdekli Mediatek MTK6762D işlemcisi daha az güç ile daha süratli çalışıyor ve değerli bakılırsavler için aygıtın gücünü koruyor.

Güç tasarrufu ve sistem suratı da Smart Manager’ın akıllı optimizasyonundan ek bir dayanak alarak tam şarjla yüzde 6 ekstra güç sunabiliyor.

TCL 20E TÜRKİYE FİYATI

Yerli üretim TCL 20E, 2 bin 399 TL fiyatıyla ülkemizde satışa sunuldu.

TCL L7 ÖZELLİKLERİ

TCL L7’nin 5.5 inç HD+ 18:9 ekranıyla kullanıcılar geniş imajın keyfini çıkarıyor. Telefon, görüntü içeriklerini sinema üzere sürükleyici bir ekranda izlemenin yanı sıra yüz kilidi ile inançta tutma imkanı da sunuyor.

TCL L7’deki dört çekirdekli Qualcomm 215 işlemci ve ultra süratli oldukcalu nazaranv için optimize edilmiş Android 10 (Go sürümü), kullanıcı tecrübesini üst düzeylere çıkarıyor.

Akıllı Yönetici ile bir dokunuşla performansı daha da artırmak mümkün. Uzun ömürlü 3000 mAh pil de kullanıcılara gün uzunluğu yeten güç sağlıyor.

Android 10 (Go sürümü) ile telefonda her zamankinden daha yalın, daha süratli ve daha inançlı bir işletim sistemi bulunuyor.

TCL L7’de özelliklere kolaylıkla erişebilmek için özel bir Google Asistan Tuşu bulunuyor.

TCL L7 FİYAT

Yerli üretim TCL L7, 1.599 TL fiyatıyla ülkemizde satışa sunuldu.