Zeybek: Lozan yüzünden petrolün üstü kapatıldı

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,649
0
36
Zeybek: Lozan yüzünden petrolün üstü kapatıldı
AK Parti’li Afyon Belediye Lideri Mehmet Zeybek, 15 yıl evvel Şuhut ilçesi Kayabelen Köyü’nde gravite kıymeti çok yüksek petrol bulunduğunu, bunun Lozan niçiniyle çıkarılmadığını öne sürdü.

Afyon Postası’ndan Nail Azbay’ın haberine göre, Rahmiye Sare Palalı Okulu’nun Meslek Günleri aktifliğine katılan Belediye Lideri Mehmet Zeybek, burada yaptığı konuşmada farklı tezlerde bulundu. Zeybek’in açıklamaları özetle şöyleki:

“2023 Lozan Anlaşması’nın kararlarının son bulduğu periyot. Dünya’da seçkin bulunan toryum madenine sahibiz biz. Bilim adamı bir kenti ısıtabilmek için milyarlarca ton kömüre muhtaçlık var ancak toryum madeni ile bir el arabası kadar şeyle koskoca kenti ısıtabilirsiniz diyor. Şu anda dünyanın en varlıklı toryum madeni yataklarına sahibiz. bir daha dünyanın en varlıklı bor madenlerine sahibiz. Bor madeni 1 ton alçıdan daha ucuza ihraç ediliyordu. İşlenmemiş biçimde. İngiltere bunu Manş Denizi’nde stokluyor. Bor madeni olmadan uzay araştırmaları yapmak mümkün değil. Zira atmosferi geçince güneş ışınlarını araçlar eriyor.

“Türkiye, petrol havuzu üzerinde”

Rus bilim insanı söylüyor. Bende düşünürdüm. Allah bize o denli hoş bir arazi vermiş ki, Karadeniz’de petrol var, Rusya’da var, Azerbaycan’da var, Suriye’de var, İran’da var, Akdeniz’de var, Ege Denizi’nde var, haşa derdim burayı görmeden mi geçti derdim. Rus bilim adamı diyor ki, bırakın Türkiye’yi petrol okyanusunun üzerinde oturuyor diyor. Fakat maalesef bu mutabakatlar ile elimiz ayağımız bağlanmış, yer altı zenginliklerimizi çıkaramaz hale gelmişiz.

“Tüm dünyanın çırpınışı 2023’ü bu ülkeye yaşatmayalım “

Şuhut Kayabelen Köyümüz var. Bundan 15 yıl önceydi. 5-6 tane sondaj yapıldı. Burada gravite bedeli çok yüksek petrol bulundu. Lakin muahedeler sonucunda çıkarıp işletemiyorsun. Ben şu anda kapalı olan bir beton firmasının müdürü her birine 25’er tonluk kapak yaparak üzerlerini örttük dedi. İnşallah tüm dünyanın çırpınışı 2023’ü bu ülkeye, bu ülkeyi seven insanlara yaşatmayalım tek çabaları bu. Yoksa Tayyip başta kalmış, AK Parti iktidar kalmış onların umrunda değil. Okulunuzu tebrik ediyorum. Yedek modül üretir hale geldiniz. Türk insanına güvendiğiniz vakit üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yok.”